Všeobecné obchodní podmínky pro nákup v tomto internetovém obchodě

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky internetového obchodu
se řídí níže uvedeným nákupním řádem, jakož i platnou legislativou a obchodními zvyklostmi. Veškeré nabízené zboží pochází od autorizovaných dovozců a oficialních distributorů pro ČR, je standardní kvality a je na něj poskytována plná záruka dle platných legislativních předpisů a dle záručních podmínek výrobce či dovozce.

Objednání zboží

Odesláním internetové objednávky vybraného zboží zákazník potvrzuje závaznost jeho objednávky, vyjadřuje souhlas s obchodními podmínkami a zároveň potvrzuje svou způsobilost k právním úkonům. Pokud zákazník při zadávání objednávky správně vyplní e-mailovou adresu, bude mu na ni doručena kopie objednávky jako potvrzení zapsání objednávky do objednávkového systému e-shopu. Při první objednávce bude zákazníkovi rovněž zasláno přihlašovací jméno a heslo pro případné další nákupy v e-shopu, kontrolu objednávky a stavu jejího vyřizování. Pokud neodejde kopie objednávky na zadanou e-mailovou adresu, v nejbližším možném termínu nás kontaktujte.

Objednávat zboží lze rovněž telefonicky nebo e-mailem.

Objednávka je vždy považována za závaznou pro obě strany, není-li dohodnuto jinak.

Storno objednávky

Storno objednávky ze strany kupujícího
Objednávku lze stornovat telefonicky, případně e-mailem, pokud je objednávka přijatá a zboží nebylo expedováno. V případě pozdějšího zrušení objednávky má prodejce nárok na náhradu škody, především prokazatelných nákladů spojených s expedicí zboží.

Storno objednávky ze strany prodávajícího
Provozovatel internetového obchodu má právo stornovat objednávku nebo její část v případě, že se objednané zboží během vyřizování objednávky přestane vyrábět nebo dodávat na český trh, případně se výrazným způsobem změní jeho cena. O zrušení objednávky bude zákazník informován. Pokud již hodnotu objednaného zboží ve stornované objednávce uhradil, bude mu příslušná částka vrácena v nejbližším možném termínu.

Dodání zboží

Zboží uvedené jako skladem je standardně expedováno do 2 pracovních dnů. Ostatní nabízené zboží je převážné většině expedováno v rozmezí 5-14 dnů. U méně běžného nebo problematického zboží však tato lhůta nemůže být zaručena, neboť závisí na dalších distributorech a dovozcích. V případě nedostupnosti zboží nebo delší dodací lhůty může zákazník stornovat objednávku telefonicky nebo e-mailem bez jakýchkoli sankcí z naší strany.

Způsoby platby

Dobírka - při zaslání zboží.
Hotovost - při osobním odběru zboží.
Bankovní převod - při osobním odběru i zaslání zboží.

Záruka a reklamace

Veškeré nabízené zboží pochází od autorizovaných dovozců a oficiálních distributorů pro ČR, je standardní kvality a je na něj poskytována plná záruka dle platných legislativních předpisů a dle záručních podmínek výrobce.

Odstoupení od kupní smlouvy - vrácení zboží

U zboží nakoupeného prostřednictvím internetového obchodu má kupující - nepodnikatel-fyzická osoba podle Obč. zák. právo do 14 dnů od doručení zboží na jeho vrácení bez udání důvodu. Zboží nesmí být žádným způsobem poškozené, nést znaky používání či jinak znehodnocené a musí být zabalené v originálních obalech spolu s veškerým příslušenstvím. Ke zboží musí být přiloženy veškeré dokumenty a to včetně faktury a záručního listu. Následně bude zákazníkovi převedena příslušná částka, která bude snížena o poštovné a další prokazatelné náklady spojené především s expedicí.

Odpovědnost za správnost údajů

Informace na webových stránkách jsou zčásti přebírány od třetích stran a mohou obsahovat věcné a technické nepřesnosti či typografické chyby a mohou být aktualizovány bez předchozího upozornění. Prodejce tedy nemůže bezvýhradně garantovat správnost jejich obsahu.

Prodejce nenese vůči jiné straně odpovědnost za škody, způsobené použitím informací z internetového obchodu nebo odkazovaných webových stránek, nebyli-li tyto informace na přání zákazníka následně písemně potvrzeny ze strany prodejce.

Zrušení objednávky

Každou objednávku můžete, dokud není změněn její statut na "Vaše objednávka se vyřizuje", zrušit (bez jakýchkoli poplatků) a to telefonicky, či e-mailem. Stačí uvést jméno a seznam zboží které chcete zrušit, případně číslo celé objednávky.

Jakmile již statut objednávky změníme na "Vaše objednávka se vyřizuje", můžete od učiněné objednávky jednostranně odstoupit pouze se zaplacením storno poplatku ve výši 20% z ceny objednávky. Toto odstoupení můžete učinit telefonicky, či e-mailem a následně obdržíte výzvu k zaplacení storno poplatku.

Pokud se rozhodnete objednávku stornovat nepřevzetím zásilky doručované Českou poštou nebo přepravní společnostmi PPL, DHL, SPS nebo UPS, budeme od Vás rovněž požadovat uhrazení storno poplatku ve výši 20% z ceny objednávky + náklady na přepravu zásilky. Dovolujeme si Vás upozornit, že v případě nedodržení data splatnosti storno poplatku Vám budeme účtovat smluvní pokutu ve výši 0,5 % za každý den prodlení a vzniklou pohledávku předáváme k dořešení. K tomuto kroku jsme byli "dotlačeni" chováním některých zákazníků a není pro nás nikterak příjemný. Slušných a korektně jednajících zákazníků se samozřejmě netýká.

Bezplatné vrácení zboží do 14-ti dnů bez udání důvodu se vztahuje na náhradní díly a příslušenství. Nevztahuje se na zakázkové stavby motocyklů dle přání zákazníka.

zpět

(c) OORacing.cz, Všechna práva vyhrazena!